logo
УТЕПЛЕННЯ БУДИНКІВ ПІНОПОЛІУРЕТАНОМ
(044) 209-50-91
dniprobudcom@ukr.net
щодня з 0900 до 1800


Існує 3 способи передачі тепла:
1. Випромінювання
2. Конвекція
3. Теплопровідність

А тепер все по порядку:
Сонце світить крізь товщу повітря, який багато хто вважає хорошим теплоізолятором, але так розігріває поверхню Землі, що подекуди можна на каменях приготувати їжу.
Такий спосіб передачі тепла називається — ВИПРОМІНЮВАННЯ.
Будь-які тіла, що мають температуру вище абсолютного нуля «-273oC» випромінюють тепло.

Повітря - це прозорий газ, молекули якого нагріваються у гарячої поверхні і летять вгору. Холодні молекули, - важкі, опускаються вниз.
У приміщенні молекули від батареї летять до стелі, а повітря з кватирки опускається на підлогу. Всі описані руху молекул газу і є - природна КОНВЕКЦІЯ.
При сильних морозах в добре опалювальних приміщеннях виникає відчуття руху холодного повітря по ногах, при закритих вікнах і відсутності явних щілин у стінах: «Дует по ногах». Це так само природна конвекція, викликана промерзанням неутеплених стін і наявністю опалення, яку детально розглянемо нижче.
Конвекція буває вимушена: наприклад вентилятор.

Передача тепла в непрозорих твердих матеріалах є — ТЕПЛОПРОВІДНІСТЬ.

Давайте розглянемо звичайний однокамерний віконний склопакет.
Адже мало, хто знає, але всередині нього відбувається ураганний вітер. Якщо внутрішньо скло має температуру +20 а вуличне -20, то повітря всередині пакета, нагріваючись у внутрішнього скла, піднімається вгору вздовж нього. В цей же час повітря у зовнішнього скла охолоджується і опускається вниз. Оскільки процеси відбуваються одночасно, - система сама себе починає розганяти. Чим більше висота склопакета - тим вище швидкість внутрішнього вітру.
Таким чином, повітря дійсно має низьку власну теплопровідність. Тобто йому важко передати тепло від однієї молекули до іншої. Але виявляється дуже просто за допомогою повітря можна передати тепло від однієї поверхні до іншої. Ну а оскільки повітря ще і прозорий, то крізь вікно вилітає у вигляді випромінювання тепло від всіх предметів приміщення.
Конвекцію всередині склопакета можна прибрати , якщо його розділити на маленькі стеклопакетікі ( мозаїка ) . І чим менше буде розмір кожного стеклопакетіка , то тим менше в кожному з них буде швидкість конвекції , а отже йти тепла крізь .
А якщо всі ці стеклопакетікі зробити непрозорими , отже через них не буде вилітати тепло у вигляді випромінювання !

Повернемося, власне, до питання:
Чому пінополіуретан тепліше повітря?


Його структура - це мільярди стеклопакетіков (осередків ) , скріплених разом. І всередині кожного знаходиться інертний газ.
Пінополіуретан в 30 разів легше води , в 15 разів легше хвойної деревини , оскільки в ньому більше газу , ніж перегородок. А кожна клітинка - герметично закупорена . Отже газ не може переміщатися від одного осередку до іншої. Ця закритість так само не дозволяє, наприклад воді , проникати всередину для проведення тепла.
Ось чому пінополіуретан володіє найнижчою теплопровідністю з усіх існуючих теплоізоляційних матеріалів і може сміливо називатися Утеплювачем № 1 .

ПЕРЕВАГИ НАПИЛЮВАНОГО ПІНОПОЛІУРЕТАНУ

Пінополіуретан - легкий і міцний гідротеплоізоляціонний матеріал, що має своєрідну структуру, завдяки якій володіє найнижчим коефіцієнтом теплопровідності і самим малим водопоглинанням у порівнянні з іншими теплоізоляційними матеріалами.

Переваги Пінополіуретану:

1. Найнижчий коефіцієнт теплопровідності: (0,019-0,03) Вт / мК.

2. Водопоглинання матеріалів з ​​поверхневою плівкою при вологості 98% за 24 години - 0,04% (2 г/м2).

3. Пінополіуретан має високу адгезію, напилюється практично на будь-які матеріали: дерево, скло, метал, бетон, цегла, фарбу, не залежно від конфігурації поверхні. У результаті цього відсутня необхідність в спеціальному кріпленні ізоляції.

4. Екологічна безпека, шумоізоляція, антикорозійний захист.

5. Досконала технологія забезпечує найбільш стислі терміни робіт, простота процесу отримання на місці застосування.

6. Нанесене покриття не потребує оновлення і ремонту протягом усього терміну служби.

7. Теплоізоляційний шар виходить цілісним, без єдиного стику.

8. Покриття довговічні і не схильні до розкладання, не руйнуються під впливом сезонних температурних коливань, атмосферних опадів, агресивної промислової атмосфери.

9. Теплоізоляційні матеріали біологічно нейтральні, стійкі до мікроорганізмів, цвілі, гниття, гризунам.

10. Пінополіуретан не підтримує горіння і є важкогорючим матеріалом. Самостійного горіння не мають.

11. При відсутності механічних пошкоджень термін служби 30 років і більше.


Напилюваний Пінополіуретан дає можливість:

1. Зменшити витрати, пов'язані з обігрівом і використанням теплової енергії (газу, мазуту і вугілля).

2. Обмежити до мінімуму втрати тепла через стіни будівель. Тепло акумулюється в стінах.

3. Ліквідувати витік тепла в будівлях через стики в блоках, тому що зовнішня теплоізоляція вкриває (ізолює) всі елементи конструкції - від підвальних стін до даху.

4. Знизити витрати, пов'язані з будівництвом будівлі шляхом зменшення товщини стін і застосуванням менших радіаторних батарей і обігрівальних котлів.

5. Усунути конденсацію водяної пари в стіні, оберегти стіни від появи цвілі і гриба.

6. Дає можливість оновлення старих будівель, у тому числі пам'яток архітектури, використовуючи теплоізоляцію і міцну естетичну акрилову штукатурку.

7. Продовжити життєвість будівель і збільшити їх вартість завдяки меншій схильності механічних пошкоджень і впливу атмосферних явищ.

8. Збільшити звукоізоляцію перегородок і стін будівель, що особливо важливо в будівлях, розміщених поблизу місць з інтенсивним вуличним рухом і шумом.

9. Протидіяти появі на стінах мікротріщин, що виникають через внутрішнього перенапруження, тому що всі елементи конструкції стін знаходяться при однаковій температурі.

10. Сприятливий для навколишнього середовища і не містить шкідливих для здоров'я елементів.


Порівняльна характеристика різних будівельних матеріалів з ​​погляду теплопровідності:


Матеріал

Щільність
кг/м3

Теплопровідність
Вт / мК

Пористість

Порівняльна товщина
мм

Пінополіуретан

40 - 70

0,019-0,028

Закрита

40

Пінополістирол

20 - 30

0,041

Відкрита

80

Мінвата 20 - 40

0,048

Відкрита 100

Дерево

800 - 1000

0,130

Відкрита

274

Керамзит

600 - 800

0,180

Відкрита

320

Газобетон

800

0,220

Відкрита

400

Цегла

1800

0,450

Відкрита

760

Бетон

2200

2,100

Відкрита

1720


Сравнительный анализ технико-экономической эффективности при использовании ППУ-изделий и традиционной мин.ваты

Характеристики

ППУ

Мін.вата

Коефіцієнт теплопровідності

0.019-0.040

0.052-0.058

Товщина покриття

35-70 мм

120-220мм

Можливість використання багаторазового використання

одноразове використання

Ефективний термін служби

25-30 лет

3 роки Поступова втрата теплоізоляційного шару і теплоізолюючих властивостей в слідстві осипання вниз

Виробництво робіт

цілий рік

Тепла пора року, суха погода

Волога, агресивні середовища

стійкий

Теплоізоляційні властивості втрачаються, відновленню не підлягають

Екологічна чистота

Безпечний. Дозволено застосування в житлових будівлях і побутових холодильниках СЕС України

алерген

Робоча температура

-150 …+ 150

350

Продуктивність Бригада - 3 людини

100-400 кв.м в зміну

20-50 кв.м в зміну

Фактичні теплові втрати

В 1.7 рази нижче нормативних

Сніп 2.04.14-88

Перевищення нормативних після 6 місяців експлуатації

Економіка

У слідстві низької теплопровідності дозволяє економити до 30% теплоносіїв (газу, мазуту)

Скорочуються витрати: на підготовку поверхні для монтажу теплоізоляції; немає кріплення; немає необхідності в установці механічного захисту (якщо вона не обумовлена ​​особливими умовами експлуатації) самої теплоізоляції; не вимагається антикорозійного захисту самого металу; забезпечується захист конструкції від хімічно агресивного середовища; не виникає додаткових трудовитрат при теплоізоляції складних (опуклих і увігнутих) поверхонь; зменшується навантаження на несучі конструкції.

Перевірено часом.

Поряд з волокнистими теплоізоляційними матеріалами для теплової ізоляції використання в конструкціях будівельної та промислової теплової ізоляції газонаповнених полімерних матеріалів займає провідне місце в більшості розвинених країн світу. Останнім часом у ряді країн Західної Європи (Англія, Франція, Німеччина, Австрія та ін) Прийняті законодавчі акти, що вводять жорсткі заходи відносно застосовуваних теплоізоляційних матеріалів в цілях економії енергії та теплоізоляції будівель.

Широке застосування отримали за кордоном напилювані пінополіуретани , особливо для теплової ізоляції металевих нафтосховищ , покрівель , трубопроводів та ін Отримувані напиленням ППУ теплоізоляційні матеріали відрізняються низькою теплопровідністю , мінімальним водопоглинанням , задовільною адгезією до металу і відсутністю корозійного впливу на будівельні материалы.Теплоизоляционные матеріали у вигляді напилюваного пінополіуретану в конструкції можуть служити , одночасно , теплоізоляцією та захистом металу від корозії. Із загального обсягу застосування жорстких пінополіуретанів в будівництві для теплової ізоляції за кордоном близько 20-30 % використовується для напилення.

Пінополіуретан має унікальну властивість запобігання розповсюдження вогню: він плавиться тільки в зоні відкритого впливу полум'я. Саме ця здатність пінополіуретану стала причиною широкого застосування даного матеріалу в 50-х роках XX століття в сфері ВПК розвинених країн. Розгалужена чарункова структура пінополіуретану використовувалася у військовій авіаційній промисловості для полегшення конструкцій і захисту паливних систем бойових літаків від загоряння та вибуху при їх поразці.

Дана теплоізоляція на майже 40 - річному досвіді застосування на трубопроводах теплопостачання та ГВП , магістральних нафтогазопроводів , конденсатопроводів та інших системах довела свою економічну і технологічну ефективність . Довговічність пінополіуретану оцінюється в 25 - 30 років. На практиці ж у Німеччині , США , Канаді , Швеції , Японії фахівці розбирають конструкції стін , дахів , фундаментів , зрізають зразки пінополіуретану з труб , залитих в 70 -х роках минулого століття , і коректно формулюють - «властивості не змінилися ». Так , у науково -дослідному інституті теплоізоляційних матеріалів (Мюнхен , ФРН) піддали випробуванням три покрівельні конструкції , утеплені жорстким пінополіуретаном (шар утеплювача становив на одній конструкції 60 мм і 30 мм на двох інших , уявна щільність пінополіуретану 30-35 кг/м3). Як випливає з даних цих випробувань , після 10 -річної експлуатації ні теплопровідність , ні влагосодержание пінопластів практично не збільшилися.

Хоча пінополіуретан застосовують у галузі будівництва відносно недавно , вже сьогодні є надійні дані про поведінку цих матеріалів протягом 25 років експлуатації. Крім цих даних , є результати лабораторних випробувань на прискорене старіння , які доповнюють і підтверджують дані натурних випробувань. Лабораторні випробування показали , що у пінополіуретану низька стійкість до дії мінеральних кислот і до більшості органічних розчинників. Водночас пінополіуретан добре переносить контакт з водою і різними нафтопродуктами.

Порівняльна характеристика ППУ з традиційними теплоізоляторами

Теплоізолятор

Щільність
кг / м

Коефіціент теплопровідності,
ВТ / м К

L, м м

Термін експлуатації, років

Пінополіуретан (жорсткий)

35-160

0,019-0,035

50

Більше 25

Мінеральна вата

15-150

0,052-0,058

90

5

Пінополістирол

15-35

0,041

80

15

Пінобетон

250-400

0,145-0,16

760

10

Керамзит

-

0,14-0,18

1500

20

Цегла

1000

0,45

1720

більше 50


L — еквівалентні товщини матеріалів, що забезпечують однакову теплоізоляцію.

Важливо, що ППУ еластичний, не розтріскується, не розшаровується і не відшаровується при екстремальних температурах від -40 до + 150 ° С, створює герметичний повітро-і водонепроникний шар, має низьку щільність, є прекрасним вібро-і шумоизолятором, екологічно безпечний і нетоксичний, має високу міцність і зносостійкість, зберігає властивості в досить широкому температурному діапазоні експлуатації - від -200 до + 150 ° С

Умови завдання: Сталевий трубопровід, стінка 10мм, температура води +110
зовнішнє повітря -20, утеплювач ППУ, вплив 24 год / добу

п/п

Товщина шару ППУ теплоізоляції

Сумарні тепло-втрати через стінку труби на 1м/пог.

п/п

Товщина шару ППУ теплоізоляції

Сумарні тепло-втрати через стін-ку труби на 1м/пог.

1.

0 мм

1,89кВт

5.

40мм

0,16кВт

2.

10мм

0,52кВт

6.

50мм

0,13кВт

3.

20мм

0,3кВт

7.

60мм

0,11кВт

4.

30мм

0,21кВт

8.

100мм

0,07кВт